- Tapered Roller Bearing
- 12.5 in Inside Diameter
- 2.4375 in Cone Width
| Bearing Type | Cone |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Rows of Balls | Single |
| Cone Width | 1.25 in |
| I.D. | 2.3611 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Weight | 50.655 LB |
| EAN or UPC | 53893590189 |
| Bearing Type | Cone |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Rows of Balls | Single |
| Cone Width | 1.25 in |
| I.D. | 2.3611 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Weight | 50.655 LB |
| EAN or UPC | 53893590189 |