- Timken TDO assembly
- consists of 2-EE722115 cone, 1-722186CD cup and 1 -X1S-722115 spacer .028" E.P.
- Standard Tolerance
| Assembly | TDO |
| K Factor | 1.55 |
| I.D. | 11 1/2 in |
| Static Load Rating [Max] | 1.05e+006 lbf |
| O.D. | 18.5 in |
| End Play | 0.028 in |
| Series | 722000 |
| Tolerance | Standard |
| Weight | 246.714 LB |
| EAN or UPC | 53893671451 |

