- Timken AP Bearing
| Assembly | APGA |
| Tolerance | Standard |
| Static Load Rating [Max] | 194000 lbf |
| Cone/Cup | Cup/Cone |
| O.D. | 6.5 in |
| Series | HM120800 |
| I.D. | 4 in |
| K Factor | 2.21 |
| Weight | 26.52 LB |
| EAN or UPC | 53893846736 |
| Assembly | APGA |
| Tolerance | Standard |
| Static Load Rating [Max] | 194000 lbf |
| Cone/Cup | Cup/Cone |
| O.D. | 6.5 in |
| Series | HM120800 |
| I.D. | 4 in |
| K Factor | 2.21 |
| Weight | 26.52 LB |
| EAN or UPC | 53893846736 |