- Timken AP Bearing - Class D
| Assembly | APGA |
| K Factor | 2.21 |
| Static Load Rating [Max] | 318000 lbf |
| I.D. | 5.19 in |
| Tolerance | Standard |
| O.D. | 8.19 in |
| Series | HM127400 |
| Weight | 49.27 LB |
| EAN or UPC | 53893847276 |
| Assembly | APGA |
| K Factor | 2.21 |
| Static Load Rating [Max] | 318000 lbf |
| I.D. | 5.19 in |
| Tolerance | Standard |
| O.D. | 8.19 in |
| Series | HM127400 |
| Weight | 49.27 LB |
| EAN or UPC | 53893847276 |