- Timken AP Bearing - Class E
| Assembly | APGA |
| I.D. | 5.69 in |
| K Factor | 2.21 |
| Tolerance | Standard |
| O.D. | 8.69 in |
| Static Load Rating [Max] | 342000 lbf |
| Cone/Cup | Cup/Cone |
| Series | HM129800 |
| Weight | 46.385 LB |
| EAN or UPC | 53893488882 |
| Assembly | APGA |
| I.D. | 5.69 in |
| K Factor | 2.21 |
| Tolerance | Standard |
| O.D. | 8.69 in |
| Static Load Rating [Max] | 342000 lbf |
| Cone/Cup | Cup/Cone |
| Series | HM129800 |
| Weight | 46.385 LB |
| EAN or UPC | 53893488882 |