- Timken TDO assembly
- consists of 2-HM237545 cone, 1-HM237510CD cup and 1 -HM237545XB spacer .024" E.P.
- Standard Tolerance
| O.D. | 11.38 in |
| Tolerance | Standard |
| K Factor | 1.83 |
| End Play | 0.024 in |
| I.D. | 7 in |
| Series | HM237500 |
| Static Load Rating [Max] | 557000 lbf |
| Assembly | TDO |
| Weight | 72.762 LB |
| EAN or UPC | 53893536705 |

