- Tapered Roller Bearing
- 21.5 in Outside Diameter
| I.D. | 3 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| Bearing Type | Cone |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Cone Width | 1.4212 in |
| Weight | 51.563 LB |
| EAN or UPC | 53893050096 |
| I.D. | 3 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| Bearing Type | Cone |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Cone Width | 1.4212 in |
| Weight | 51.563 LB |
| EAN or UPC | 53893050096 |