- Timken TDO assembly
- consists of 2-LM451349 cone, 1-HLM451349CD cup and 1 -LM451349XA spacer .016" E.P.
- Standard Tolerance
| Assembly | TDO |
| I.D. | 10 1/2 in |
| Static Load Rating [Max] | 678000 lbf |
| O.D. | 14 in |
| Tolerance | Standard |
| End Play | 0.016 in |
| K Factor | 1.62 |
| Series | LM451300 |
| Weight | 70.118 LB |
| EAN or UPC | 53893621463 |

