- Timken TQO assembly
- consists of 2-M278749DW cone, 1-M278710CD cup, 2-M278710 cup , 1 -M278749XA spacer, and 2- M278710EA spacer .004" E.P.
- Standard Tolerance
| Static Load Rating [Max] | 9.48e+006 lbf |
| Assembly | TQO |
| K Factor | 1.76 |
| Series | M278700 |
| End Play | 0.004 in |
| O.D. | 32 in |
| I.D. | 22 1/2 in |
| Tolerance | Standard |
| Weight | 25.58 LB |
| EAN or UPC | 53893860381 |

