- Tapered Roller Bearing
- 90 mm Outside Diameter
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Cone Width | 1.4375 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Cone |
| I.D. | 2 5/8 in |
| Rows of Balls | Single |
| Weight | 0.39 LB |
| EAN or UPC | 53893895628 |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Cone Width | 1.4375 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Cone |
| I.D. | 2 5/8 in |
| Rows of Balls | Single |
| Weight | 0.39 LB |
| EAN or UPC | 53893895628 |