- Tapered Roller Bearing
- 1.25 in Inside Diameter
- 0.8125 in Cone Width
| I.D. | 1 5/8 in |
| Rows of Balls | Single |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Bearing Type | Cone |
| Cone Width | 1.1563 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Weight | 0.397 LB |
| EAN or UPC | 53893200330 |
| I.D. | 1 5/8 in |
| Rows of Balls | Single |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Bearing Type | Cone |
| Cone Width | 1.1563 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Weight | 0.397 LB |
| EAN or UPC | 53893200330 |