- Tapered Roller Bearing
- 3.75 in Inside Diameter
- 6 in Outside Diameter
- 1.43 in Cone Width
| Bearing Type | Assembly, Cone |
| Cone Width | 0.765 in |
| Outside Dia. | 6 in |
| I.D. | 1 1/16 in |
| Rows of Balls | Single |
| Cup Width | 1 3/16 in |
| Inside Dia. | 3.75 in |
| O.D. | 6 in |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Inch/Metric | Inch |
| Weight | 5.689 LB |
| EAN or UPC | 53893632698 |

