- Tapered Roller Bearing
- 45 mm Inside Diameter
- 75 mm Outside Diameter
- 20 mm Cone Width
| Inch/Metric | Inch, Metric |
| O.D. | 75 mm |
| Inside Dia. | 45 mm |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Outside Dia. | 75 mm |
| Bearing Type | Assembly, Cone |
| I.D. | 1 7/8 in |
| Cone Width | 1.291 in |
| Cup Width | 15.5 mm |
| Rows of Balls | Single |
| Weight | 0.756 LB |
| EAN or UPC | 53893972602 |

