- Nylox® Crimped-Filament Wheel Brush
- 6 in Diameter
| Bristle Material | Silicon Carbide |
| RPM [Max] | 3600 rpm |
| Arbor Diameter | 2 in |
| Face Plate Thickness | 1 1/16 in |
| Trim Length | 1 1/4 in |
| Type | Arbor Hole Brush |
| Dia. | 6 in |
| Grit | 320 |
| Bristle Dia. | 0.022 in |
| Weight | 0.75 LB |

