- Pressure Washer
- Gas Engine
- 12 hp
- 4 gal/min
- 3500 psi
features
- Accessory Reel part number GEN D30001 holds 50' hose and can be mounted to the mounting plate on upper cart handle
Wand and hose rack are integrated into frame design
Three Gallon plastic chemical tank
| Hose Size | 0.375 in |
| Engine Type | Gas Engine |
| Fuel Tank Capacity | 1.73 gal |
| Mounting | Cart |
| Product Category | Gas Engine Cold Water Pressure Washer |
| Hose Length | 50 ft |
| Tip Type | Soap Tip |
| Length | 37 in |
| Flow Rate | 4 gal/min |
| Height | 36 in |
| Operating Pressure | 3500 psi |
| Weight | 180.0 LB |
| EAN or UPC | 95879300160 |

