- Tapered Roller Bearing
- 4.125 in Outside Diameter
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Inch |
| I.D. | 1 5/16 in |
| Cone Width | 1 1/8 in |
| Bearing Type | Cone |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Weight | 0.472 LB |
| EAN or UPC | 53893278544 |
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Inch |
| I.D. | 1 5/16 in |
| Cone Width | 1 1/8 in |
| Bearing Type | Cone |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Weight | 0.472 LB |
| EAN or UPC | 53893278544 |