- Tapered Roller Bearing
- 6.375 in Outside Diameter
| Rows of Balls | Single |
| Cone Width | 1.291 in |
| I.D. | 1 7/8 in |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Cone |
| Weight | 3.65 LB |
| EAN or UPC | 53893148588 |
| Rows of Balls | Single |
| Cone Width | 1.291 in |
| I.D. | 1 7/8 in |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Cone |
| Weight | 3.65 LB |
| EAN or UPC | 53893148588 |