- Tapered Roller Bearing
- 4.125 in Inside Diameter
- 1.89 in Cone Width
| O.D. | 5 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Cup Width | 1 1/8 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Rows of Balls | Single |
| I.D. | 2 7/8 in |
| Cone Width | 1.424 in |
| Bearing Type | Assembly |
| Weight | 6.3 LB |
| EAN or UPC | 53893089539 |

