- Timken TDO assembly
- consists of 2-HM237545 cone, 1-HM237510CD cup and 1 -HM237545XC spacer .012" E.P.
- Standard Tolerance
| O.D. | 11.38 in |
| Static Load Rating [Max] | 557000 lbf |
| Series | HM237500 |
| I.D. | 7 in |
| End Play | 0.012 in |
| Assembly | TDO |
| Tolerance | Standard |
| K Factor | 1.83 |
| Weight | 73.052 LB |
| EAN or UPC | 53893043364 |

