- Tapered Roller Bearing
- 2.625 in Inside Diameter
- 4.8125 in Outside Diameter
- 1.51 in Cone Width
| Cone Width | 1 1/4 in |
| Rows of Balls | Single |
| Outside Dia. | 4.8125 in |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Cup Width | 1.17 in |
| Bearing Type | Assembly, Cone |
| O.D. | 4.8125 in |
| Inside Dia. | 2.625 in |
| I.D. | 2 1/8 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Weight | 4.214 LB |
| EAN or UPC | 53893972381 |

