- Tapered Roller Bearing
- 3.5 in Inside Diameter
- 6.375 in Outside Diameter
- 1.9 in Cone Width
| Rows of Balls | Single |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Outside Dia. | 6.375 in |
| Inside Dia. | 3.5 in |
| Bearing Type | Assembly, Cone |
| I.D. | 2 in |
| Cone Width | 1 1/4 in |
| Inch/Metric | Inch |
| O.D. | 6.375 in |
| Cup Width | 1 1/2 in |
| Weight | 9.36 LB |
| EAN or UPC | 53893529929 |

